על Kimai

מה שהחל ממיזם חובבים הוא כעת יישום מעקב השעות המוביל בעולם בקוד פתוח. הנה קצת מההיסטוריה שלו.

2018

השכתוב של Kimai מוצא את דרכו לקהילה, הסבת הנתונים עובדת, האימוץ הולך ומתרחב.

2019

התוספים הראשונים נוצרו כדי לגשש בנוגע לצורך לתוכנה בקוד פתוח בתשלום.

2020

מערכת Kimai מוצעת כ־SaaS מבוסס מינוי, עם תוכנית אחת חינמית ושתיים בתשלום.

2023

העבודה הקשה סוף־סוף השתלמה ו־Kimai היא העבודה היחידה שלי. תודה רבה לכם!

Kimai logo

Kimai היא תוכנה למעקב שעות עם היסטוריה ענפה, הגרסה הראשונה ראתה אור ב־2006. למה חשוב לציין את זה? כיוון שראיתי תוכנות שקמו ונפלו מאז - כך שאפשר לומר בבטחה: Kimai כאן כדי להישאר. השקעתי שנים רבות בפיתוח Kimai בשביל הכיף, כיום Kimai זה העסק שלי ומעולם לא הייתי נחוש כל כך להמשיך ולשפר אותה.

אני בונה את Kimai למטרה אחת: לתעד, לנהל, להעריך ולשקלל שעות עבודה. Kimai תומכת בכמות אינסופית של משתמשים, לקוחות, מיזמים ורשומות זמן, כך שניתן לנהל את כל הצוותים שלך דרך התקנה אחת פשוטה. Kimai מתורגמת לעשרות שפות ופועלת על כל מכשיר עם דפדפן וגישה לאינטרנט, אפילו במכשיר הנייד שלך בדרכים תודות לעיצוב המסתגל.

אפשר ליצור חשבוניות מגיליונות השעות שלך ישירות מהדפדפן, עם תבניות חשבוניות שניתן לערוך. אפשר להרחיב את Kimai במגוון דרכים, במיוחד בזכות מגוון התוספים הענק שנוצר על ידי הקהילה החיה והפעילה.

עצמאים, ארגונים קטנים או חברות עם מאות עובדים, בכולם Kimai יכולה לסייע בניהול העסק. אפשר להתלבט ולהחליט על ידי בדיקת Kimai בעזרת התקנות להתנסות.

מי בונה את Kimai?

Kimai והענן מפותחים ומופעלים על ידי קווין, מפתח עצמאי מווינה (אוסטריה).

החלום שלי תמיד היה להתפרנס לחלוטין מקוד פתוח. עם Kimai, הצלחתי לפתח תוכנה שמספקת ערך מהותי והפיתוח שלה סוחף אותי בכל יום מחדש.

אני רוצה להודות מעומק ליבי לקהילה הנפלאה על הנאמנות לאורך השנים, כולי ציפייה דרוכה לעשר השנים הבאות של Kimai 🚀

שיתוף פעולה

לקוחות מעריכים את הנוחות שמציעה התמיכה החופשית והתמורה היא חלק חיוני בעבודה שלי. אני אוהב את מעורבות הקהילה ב־GitHub, שיתוף הפעולה והעבודה הגמישה. השיפור המתמיד שמבוסס על המשוב שלכם הופך את המסע הזה לחוויה מופלאה.

טכנולוגיה

כמתכנת, אני אוהב לבחון טכנולוגיות חדשות. ואם זה משפר את אופן מתן השירות של Kimai זה נצחון לכל הצדדים. מנשק וחוויית משתמש מאוד חשובים לי כיוון שתוכנה צריכה להיות פשוטה לשימוש. אבטחת מידע היא דרישת ברירת מחדל וקוד פתוח הוא גורם הצלחה חיוני למגוון בתי עסק.

נהנים בעבודה

הפיתוח של Kimai הוא השילוב האידאלי בין העיסוק שאני אוהב, עם יכולות לימוד בלתי נדלות והצורה להרוויח כסף כדי לתמוך במשפחתי. תודות ל־Kimai אני יכול לבלות יותר זמן עם אשתי והילד, שזאת כנראה המוטיבציה הכי טובה שאפשר לדמיין.

איך הכול התחיל

ל־Kimai יש היסטוריה ארוכה שמתחילה אי־שם בסביבות 2006, כאן יש סקירה קצרה על איך הכול התחיל.

2006

הגרסה הראשונה של Kimai רואה אור ואט אט צוברת קהל הולך וגדל של משתמשים ומפתחים.

2009

טורסטן, המפתח המקורי, רוצה לסגור את Kimai. קווין מתערב ולוקח על עצמו את התחזוקה.

2014

המהדורה האחרונה של Kimai 1 נוצרת, הפיתוח מתעכב ואין יותר מדי פעילות.

ל־Kimai יש היסטוריה ארוכה ומקדימה את זמנה עוד כשהצוות של טורסטן הלטגה החל לפתח אותה ב־2006. היה לה עיצוב מסתגל (בזכות כל מיני קסמי JavaScript) כאשר באותה תקופה עוד לא היה לזה שם. השתלטתי על הפיתוח של Kimai ב־2009 כשטורסטן רצה לפרוש עקב מחסור בזמן ותחזק והרחיב את Kimai למשך מספר שנים בעזרת כמה חסידי קוד פתוח.

בינתיים קהילת PHP עשתה צעדים משמעותיים, בעוד ש־Kimai הלכה אחורה ואחורה בעקבות ההיסטוריה שלה. בבסיס היו המון חולשות טכנולוגיות ולאחר שנות פיתוח רבות, תחזוקת הקוד הפכה להיות מורכב מאוד. הרעיון לשכתב את Kimai עם תשתיות מודרניות התגלגל לו מזה זמן מה, גם בעקבות כל מיני בקשות מהקהילה אך לאף אחד לא היה משאבים לדחוף את הרעיון הזה קדימה. בסוף 2017, מספר גורמים התכנסו ואני ניצלתי את התנופה כדי להתחיל לפתח את השלב ההתפתחותי הבא, „Kimai 2”.

התוכנית Kimai המקורית ראתה אור לראשונה ב־2006 ושימשה אנשים רבים מכל רחבי העולם, אני גאה בעובדה הזאת וגם בקהילה האדירה שמסביב. אני רוצה להודות מעומק הלב לכל מי שתרם בכל דרך שהיא ל־Kimai.

אפשר למצוא את ארכיון חדשות הKimai 1 הישנות כאן

אולי נתחיל?

התחלת מעקב השעות שלך עכשיו

להתחלה בחינם
Top